Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna
ostatnia migracja danych: 1 godz. 54 min. temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 555 dni temu

 

Witamy w systemie USOSWeb Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

 

Logowanie do systemu

Loginem do usług Uczelni - USOSWEB, APD, MOODLE jest numer albumu lub login pracownika w postaci pierwsza_litera_imienia.nazwisko

Loginem do poczty Office365 i MSTeams jest adres e-mail: numer_indeksu@student.ans-elblag.pl lub login pracownika w postaci pierwsza_litera_imienia.nazwisko@ans-elblag.pl

Zespół ds. USOS

Uwaga, informacja dot. aplikacji mObywatel.

Od 13.12.2021 w sklepach App Store i Google Play dostępna jest nowa wersja aplikacji mObywatel. W programie wprowadzono nowy, jeszcze silniejszy algorytm szyfrowania (AES256) oraz zmiany usprawniające logowanie. Część Użytkowników aplikacji może zostać poproszona o nadanie nowego PIN-u zabezpieczającego.

W związku ze zmianami, wszystkie mLegitymacje wydawane od poniedziałku 20.12.2021 będzie można aktywować korzystając wyłącznie z nowych wersji aplikacji. mLegitymacje aktywowane przed 20.12.2021 pozostają nadal ważne.

Przed aktywacją mLegitymacji prosimy o zaktualizowanie aplikacji mObywatel do wersji:

  • dla systemu Android: 3.1.0 (18.118) – sklep Google Play
  • dla systemu iOS: 2.4.0 (586) – sklep App Store
Zespół ds. USOS

Uwaga, pojawiła się nowa "Ankieta dotycząca skutków pandemii".

Jej celem jest zebranie informacji dotyczących wpływu sytuacji pandemicznej na życie i funkcjonowanie studentów ANS w Elblągu. Projekt badawczy zakłada analizę źródeł i poziomu stresu, strategii zaradczych, samopoczucia oraz zaangażowania w naukę on-line. Sytuacja pandemiczna zmieniła wszystkie obszary naszego życia, dlatego ważne jest zrozumienie jej skutków, aby móc wrócić do normalności, choć trudno przewidzieć kiedy to nastąpi. Informacje uzyskane od Państwa będą miały istotne znaczenie w tym procesie.

Będę wdzięczna, jeśli poświęci mi Pan/Pani kilka minut na wypełnienie tej ankiety. Badania są anonimowe, a wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych. Ankietę możesz wygodnie wypełnić na smartfonie w aplikacji Mobilny USOS. Poniżej znajdziesz informacje jak pobrać aplikację.

Z góry dziękuję za Twój czas.

Dr Irena Sorokosz, prof.uczelni

Drodzy studenci i pracownicy ANS w Elblągu!

Z przyjemnością informujemy, że studenci i pracownicy ANS w Elblągu posiadający urządzenia z systemem Android, jak również z systemem iOS, mogą korzystać z aplikacji Mobilny USOS. Aplikacja została udostępniona naszej uczelni w ramach członkostwa w konsorcjum MUCI, które dostarcza naszej Uczelni USOS i powiązane z nim aplikacje. Jest ona skonfigurowana na potrzeby naszych użytkowników i korzysta z naszych danych.

Mobilny USOS ANS w Elblągu” jest bezpłatny i możliwy do pobrania za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Mobilny USOS ANS w Elblągu” posiada następujące funkcje/moduły:

Oceny/Protokoły – w tym module student zobaczy wszystkie uzyskane oceny, a pracownik będzie mógł dopisać oceny do protokołu. System na bieżąco przesyła powiadomienia o nowych ocenach.
Sprawdziany – student zobaczy swoje punkty z kolokwiów i prac zaliczeniowych, a pracownik będzie mógł wpisać punkty, oceny, komentarze oraz zmienić widoczność sprawdzianu. System na bieżąco przesyła powiadomienia o nowych wynikach.
Plan zajęć – domyślnie pokazany jest plan zajęć w dniu bieżącym, ale są też dostępne opcje ,Jutro’, ‚Cały tydzień’, ‚Przyszły tydzień’ i ‚Dowolny tydzień’.
Kalendarz akademicki – student sprawdzi, kiedy są dostępne interesujące go zdarzenia roku akademickiego, na przykład rejestracje, dni wolne czy sesje egzaminacyjne.
Grupy zajęciowe – dostępne są informacje o przedmiocie, prowadzących i uczestnikach zajęć; miejsce odbywania zajęć można obejrzeć na mapach Google, a terminy spotkań dodać do używanego w telefonie kalendarza.
Ankiety – student może wypełnić ankietę, pracownik widzi na bieżąco liczbę wypełnionych ankiet.
USOSmail – można wysłać wiadomość do uczestników jednej lub wielu grup zajęciowych.
Moje płatności - student widzi swoje płatności.
Aktualności – na komórkę na bieżąco są przesyłane wiadomości przygotowane przez upoważnione do tego osoby dyrektora, dziekanat, samorząd studencki itp.).
Mapa - umożliwia podgląd lokalizacji budynków ANS na mapie.
Wyszukiwarka – można wyszukiwać studentów, pracowników, przedmioty.
Wersja językowa – aplikacja jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.
W niedługim czasie pojawi się możliwość zamówienia przez Mobilnego USOSa mLegitymacji.

Nie jest to lista zamknięta, ponieważ prace nad aplikacją cały czas trwają.

Do poprawnego korzystania z aplikacji wymagane jest konto w serwisach uczelnianych (tzw. konto CAS - logowanie jak do USOSweb).

Pytania i/lub sugestie związane z aplikacją należy kierować na adres: musos@ans-elblag.pl

Zespół ds. USOS

Drodzy studenci ANS w Elblągu

W każdym semestrze studenci naszej Uczelni mogą brać udział w anonimowych ankietach dotyczących: 
  • Oceny zajęć dydaktycznych,
  • Osiągania efektów uczenia się,
  • Oceny pracy administracji Uczelni (dziekanaty i Dział Kształcenia).

Poza odpowiedzią na pytania ankiety każdy student ma możliwość wpisania własnego komentarza dotyczącego ocenianych zajęć, prowadzącego je nauczyciela akademickiego i obsługi przez pracowników administracji.
Opinia studentów na ten temat jest elementem Wewnętrznego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia w ANS w Elblągu.
Kwestionariusze ankiet dostępne są w systemie USOS po zalogowaniu się studenta do swojego indywidualnego konta. Ocena pracy nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji przez studentów ANS jest prowadzona z zachowaniem anonimowości, która jest możliwa dzięki temu, że udzielone odpowiedzi nie są przyporządkowane kodowi identyfikacyjnemu studenta w USOSWeb.

Zwracam się z gorącą prośbą o powszechny udział w akcji ankietowej. Wasze odpowiedzi są bardzo ważne - brane są pod uwagę przez dyrektorów instytutów i władze Uczelni przy kształtowaniu polityki kadrowej.

Wszelkie uwagi dotyczące trybu prowadzenia akcji ankietowej wśród studentów proszę kierować na adres prorektor@ans-elblag.pl 

Prorektor ds. Kształcenia
dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni

Adresy e-mail studentów

Informujemy, że dziekanaty do korespondencji ze studentami używać będą adresów e-mail wygenerowanych przez uczelnię. Jeśli student chce przekierować pocztę na swój prywatny adres e-mail musi zmienić w ustawieniach przekierowanie poczty na adresie uczelnianym.
Instrukcję przekierowania można zobaczyć tutaj
Wszyscy studenci w celu zalogowania się do serwera pocztowego używają pełnego adresu e-mail wygenerowanego przez uczelnię w postaci nr_ind. @ student.ans-elblag.pl Dział Kształcenia


Serwis przeznaczony jest dla studentów oraz pracowników dydaktycznych ANS w Elblągu.
USOSWeb umożliwiają sprawdzenie podstawowych informacji zawartych w systemie dziekanatowym USOS.

Migracja danych odbywa się o godzinach 800, 1200, 1600, 1700, 2100, 2200, 000, 300 i trwa obecnie ok. 5 minut.
W czasie migracji system jest niedostępny!

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła zgłoś się do Administratora z legitymacją studencką.

Dział IT ANS w Elblągu
ul. Wojska Polskiego 1, pok. 3

pon-pt. w godzinach 700 - 1500

ul. Wojska Polskiego 1,
82-300 Elbląg
tel: +48 55 629 05 05 https://ans-elblag.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)